A056DN01 V2

| Panel Model | A056DN01 V2 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.6 inch, 320×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| A056DN01 V2 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 113.28×84.708 mm |
| Outline | 126.5×100 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 250:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/30/50 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 26 pins |
| Input Voltage | 5/5/15/-10V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A056DN01 V2.
AUO A056DN01 V2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A056DN01 V2 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A056DN01 V2 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A056DN01 V2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A056DN01 V2 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A056DN01 V2 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A056DN01 V2 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A056DN01 V2 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A056DN01 V2"
- AUO A056DN01 V2
- A056DN01 V2 datasheet
- A056DN01 V2 image
- A056DN01 V2 price
- A056DN01 V2 distributor
